Kotejnery v Praze - iPhone & Android app
 

This app is useful only for Prague citizens (Czech Republic), so the rest of this description is written in Czech. The app contains English localization too, if you are interested. The application fetches the current data with bio-waste and large capacity waste containers schedules and notifies you when there is one at your favorite spot.


A teď už česky

Aplikace stahuje aktuální data s harmonogramy rozmístění velkoobjemových kontejnerů a kontejnerů na bioodpad v celé Praze. Lokace ukáže jako seznam setříděný podle vzdálenosti od vaší polohy, povolte tedy prosím aplikaci přistoupit k GPS telefonu.

Jedná se o neoficiální aplikaci stahující volně přístupná data z aplikace KSNKO.
Není zaručeno, že jsou data kompletní.

Vlastnosti

   Android app on Google Play


Aplikace je zdarma a neobsahuje ani žádnou reklamu.
Vyžaduje iOS 7 nebo vyšší, Android 4.1 nebo vyšší.

Proč aplikace vznikla

Hlavní motivací vzniku aplikace byl fakt, že člověk občas potřebuje vyhodit něco většího, a rád by co nejdřívě věděl, kdy bude poblíž kontejner a podle toho celou akci naplánoval.

Problém je, že umístění velkoobjemových kontejnerů si určuje každá městská část sama, a je občas velmi složité tabulku na webových stránách najít. Tabulky jsou otišťovány i novinách jednotlivých městských částí, ale autor si myslí, že není estetické mít takovou tabulku stále přidělanou magnetem na lednici.

Tato aplikace přistupuje k centrální aplikaci spravované městem a získává z ní data podle toho, jak tam jsou zadána. Údaje se uloží do paměti telefonu, a není proto pro používání neustálé připojení k Internetu.

Způsob využití

Po prvním stažení dat najděte lokaci kontejnerů poblíž svého bydliště a označte ji hvazdičkou jako oblíbenou.

Aplikace naplánuje zobrazení upozornění na dobu přistavení všech kontejnerů na oblíbených místech a upozorní navíc i jeden den před.

Aplikaci je třeba čas od času spustit, aby mohla stáhnout nové údaje.

Mimo Prahu

Pokud si myslíte, že by aplikace měla obsahovat údaje i z vašeho města, dejte mi vědět a zvážím, co by se s tím dalo dělat.


Zkratky

Jazyky

Aby nedošlo k mýlce podle přiložených sejmutých obrazovek, aplikace je i v češtině a používá český způsob zápisu datumů, dní, atd. Záleží na nastavení telefonu.

Kontakt

Email: rooarr@seznam.cz

Ochrana soukromí / Privacy Policy

CZ: Aplikace neshromažďuje žádná osobní data ani data o uživání aplikace.
EN: The app does not collect any personal information nor data about app usage.